Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Po tragedii w Starachowicach. Położne wracają do pracy

Dwie położne ze starachowickiego szpitala, zwolnione po tym, jak jedna z pacjentek urodziła na podłodze martwe dziecko, wracają do pracy. Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym w Starachowicach kobiety zawarły ugodę z pracodawcą - poinformował Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Autor: Monika Miller

25.04.2017 13:40

image 2017-02-14. Starachowice. Sąd Rejonowy. Proces zwolnionego personelu medycznego, który 2 listopada 2016 roku pracował na oddziale ginekologiczno-położniczym w tamtejszym szpitalu. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Wracają do pracy na dotychczasowych warunkach oraz otrzymują wynagrodzenie za czas pozostawania bez pracy - powiedział sędzia.

Posiedzenie toczyło się za zamkniętymi drzwiami. Pełnomocnik kobiet Ewa Dzięcioł wniosła o wyłączenie jawności rozprawy ze względu na to, że w ugodzie zawarte są między innymi wysokości wynagrodzenia położnych, a one nie godzą się na ich upublicznienie.

O fakcie zawarcia ugody poinformował pełnomocnik Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach Maksymilian Szydłowski. Jego treść została przedstawiona przed Sądem.

Przed wymiarem sprawiedliwości toczą się jeszcze oddzielne postępowania dotyczące 4 pozostałych położnych i dwóch lekarzy pełniących dyżur w listopadzie 2016 roku, gdy doszło do tragedii. Dyrektor szpitala podjął po tym zdarzeniu decyzję o zwolnieniu z pracy ośmiu osób, które pełniły dyżur, gdy kobieta rodziła bez pomocy na szpitalnej podłodze. Pracę straciło 6 położnych i dwoje lekarzy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Starachowice RK Starachowice Sąd Rejonowy Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice
icon-comment

Skomentuj ten wpis