Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy możemy pomóc Gabrysi?

W niedzielę w klasztorze na Świętym Krzyżu wolontariusze będą zbierać pieniądze na pomoc czteroletniej Gabrysi Kowalskiej, która po operacji mózgu czeka na kolejny zabieg w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pochodząca z Kielc dziewczynka cierpi na rzadki rodzaj choroby nowotworowej, szansę na jej wyleczenie daje kolejna operacja w Stanach Zjednoczonych, której koszt szacuje się na półtora miliona złotych. Akcja pomocy Gabrysi prowadzona przez fundację „Rycerze i Księżniczki” pozwoliła uzbierać jak dotąd ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych, a dzięki nagłośnieniu przez regionalne media w ostatnich dniach wyraźnie nabrała tempa.

Autor: Ryszard Koziej

22.04.2017 17:39

image Fot. rycerzeiksiezniczki.pl / rycerzeiksiezniczki.pl

Ksiądz Dariusz Malajka z klasztoru na Świętym Krzyżu zachęca do włączenia się w akcję pomocy zarówno poprzez bezpośrednie wpłaty do puszek wolontariuszy, ale też przekazywanie środków przez Internet. Niedziela Miłosierdzia Bożego to znak czynnej miłości, zachęta do dzielenia się tym co mamy - przypomina ksiądz Dariusz Malajka.

Pieniądze dla Gabrysi zbierane przez wolontariuszy w niedzielę na świętym Krzyżu trafią na jej konto w fundacji „Rycerze i Księżniczki”. O wsparcie dla Gabrysi zaapelował świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik informując o akcji na stronie internetowej urzędu.

Galeria zdjęć Święty Krzyż. Apel o pomoc dla Gabrysi Kowalskiej (21.04.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka oblaci RK Kielce Rycerze i księżniczki