Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dermatolodzy obradowali w Sandomierzu

Lekarze z różnych stron kraju wzięli udział w Nadwiślańskich Spotkaniach z Dermatologią zorganizowanych w Sandomierzu. Głównym celem konferencji było zaprezentowanie nowych technologii w leczeniu. Jak powiedziała Dorota Krasowska, kierownik Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, laseroterapia jest dziedziną, dzięki której można skutecznie leczyć wiele schorzeń.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

22.04.2017 15:49

image szpital izba przyjęć lekarz Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce
Komentarze

Wymieniła m.in. choroby autoimmunologiczne, a także te związane z ograniczeniem ruchomości tkanek np. zwężenie czerwieni wargowej czy zwężenie otworu ustnego. Przy pomocy odpowiedniego lasera można także poprawić przykurcze w stawach spowodowane włóknieniem występującym w skórze.

Dermatolog Paweł Piłat z lubelskiej kliniki powiedział, że laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest też do leczenia łysienia plackowatego, co przynosi dobre efekty. W zależności od postaci choroby u połowy pacjentów udaje się uzyskać efekt odrastających włosów. Zabieg jest szybki i prosty, a nowe lasery pozwalają wykonać go bezboleśnie.

Podczas konferencji mówiono także o terapii fotodynamicznej, która w Polsce nie jest zarejestrowana jeszcze w pakiecie usług Narodowego Funduszu Zdrowia, a jest bardzo skuteczna w chorobach skóry, w tym nowotworowych, a także przy schorzeniach narządów płciowych kobiet i mężczyzn.

Nadwiślańskie Spotkania z Dermatologią odbyły się po raz drugi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

dermatolog RK Sandomierz zdrowie ogólne
icon-comment

Skomentuj ten wpis