Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Czy możemy pomóc Gabrysi?

Coraz więcej osób i instytucji włącza się w pomoc czteroletniej Gabrysi Kowalskiej, która po operacji mózgu czeka na kolejny zabieg w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pochodząca z Kielc dziewczynka cierpi na rzadki rodzaj choroby nowotworowej, szansę na jej wyleczenie daje kolejna operacja w Stanach Zjednoczonych, której koszt szacuje się na półtora miliona złotych.

Autor: Ryszard Koziej

21.04.2017 17:07

image Fot. rycerzeiksiezniczki.pl / rycerzeiksiezniczki.pl

Akcja pomocy Gabrysi prowadzona jest przez fundację „Rycerze i Księżniczki”. Do tej pory udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych.

O pomoc dziecku apelują zakonnicy oblaci z klasztoru na Świętym Krzyżu. Superior ojciec Zygfryd Wiecha poinformował, że w najbliższą niedzielę, która w Kościele Katolickim obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej zbierane będą datki na pomoc dla Gabrysi.

Czas Wielkiej Nocy jest w naszej tradycji kojarzony z pomaganiem sobie nawzajem, stąd nasz apel o modlitwę i datki finansowe – mówi ksiądz Zygfryd Wiecha dodając, że pamięta dziewczynkę, która z rodzicami i dziadkami często odwiedzała Święty Krzyż.

Pieniądze dla Gabrysi zbierane przez wolontariuszy w niedzielę na Świętym Krzyżu trafią na jej konto w fundacji „Rycerze i Księżniczki”. W piątek o wsparcie dla Gabrysi zaapelował świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik informując o akcji na stronie internetowej urzędu.

Galeria zdjęć Święty Krzyż. Apel o pomoc dla Gabrysi Kowalskiej (21.04.2017) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

zbiórka oblaci RK Kielce Rycerze i księżniczki