Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świąteczne oblężenie SOR

Ponad 420 osób trafiło podczas świąt na szpitalny oddział ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Anna Mazur – Kałuża, rzecznik lecznicy informuje, że byli to pacjenci z bólem brzucha, czy żołądka, ale także kilkadziesiąt pod wpływem alkoholu.

Autor: Iwona Murawska

18.04.2017 12:58

image Szpital Wojewódzki, izba przyjęć SOR Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Najbardziej pracowity był tradycyjnie poniedziałek. W drugi dzień świat na SOR zgłasza się większa liczba pacjentów. Najwięcej osób trafiło do nas z typowo świątecznymi objawami, a wiec niestrawnością. Były też osoby przeziębione – wylicza Anna Mazur – Kałuża.

Z kolei na SOR Szpitala Kieleckiego w okresie świątecznym trafiło 140 pacjentów, z których ponad 30 było pod wpływem alkoholu, informuje Luiza Buras – Sokół, specjalista ds. marketingu w spółce Artmedik, która prowadzi szpital przy ulicy Kościuszki w Kielcach. - Były to osoby w różnym wieku, ale zdarzały się bardzo młode, nawet 20-letnie, w tym kobiety. Zgłaszały się do nas również osoby z urazami ortopedycznymi, z urazami kończyn, czy barku. Trafił do nas także młody mężczyzna, który w wyniku pobicia doznał urazów ciała – dodaje Luiza Buras – Sokół.

Na szpitalny oddział ratunkowy w Szpitalu Kieleckim podczas świąt zgłaszali się również pacjenci z dusznościami i kłuciami w klatce piersiowej, także ci, który zasłabli w kościele.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pijany Wojewódzki Szpital Zespolony SOR choroba RK Kielce