Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Roztańczony Suchedniów

W Suchedniowie odbywa się XII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych. Bierze w nim udział rekordowa liczba prawie 1200 osób.

Autor: Tomasz Piwko

08.04.2017 18:06

image Suchedniów. XII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

- Młodzi artyści z 30 klubów zaprezentują 62 układy choreograficzne - poinformowała dyrektor artystyczny Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” Agnieszka Włodarczyk-Mazurek.

Dzieci i młodzież rywalizują w kategoriach wiekowych: do 11 lat, od 12 do 15 lat   i powyżej 15 lat, a także w 5 kategoriach tanecznych: taniec nowoczesny, inscenizacja, widowisko taneczne, taniec współczesny i inne formy tańca.

Wykonawcy przybyli m.in. z Rzeszowa, Krosna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Ustrzyk Dolnych, Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Zabrza, Mielca i Staszowa.

Organizatorami tej barwnej imprezy są Ośrodek "Kużnica" oraz Suchedniowska Formacja Taneczna „AXIS”, która reprezentuje miasto. Jak pozwiedzały naszemu reporterowi członkinie tej formacji - taniec stanowi dla nich hobby i jest ich pasją.

Dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe medale, a najlepszych w swoich kategoriach nagrodzono pucharami i dyplomami. W kategorii taniec nowoczesny do lat 11 pierwsze miejsce zajęły ex aequo formacja Progres QUICK POWER i Progres KIDS z Ostrowca. Drugie miejsce 3 YOUR MIND KIDS także z Ostrowca i trzecie FRESH STUFF KIDS Kielce i Mały Aerobik z Piotrkowa Trybunalskiego.

W kategorii inscenizacja taneczna w wieku od 11-15 lat zwyciężyła grupa KLEKS ze Staszowa, drugie miejsce zajęła Formacja Impuls III z Kielc, a trzecie  Uśmiech Grupa A z Rzeszowa.

Impreza planowana jest do godziny 20. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Suchedniów RK Starachowice