Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Politycy Nowoczesnej o Polsce Wschodniej

Prawie stu członków Nowoczesnej z sześciu województw przyjechało do Kielc. Politycy rozmawiają m.in. o programie partii dla regionów Polski Wschodniej.

Autor: Monika Miller

08.04.2017 09:20 / Aktualizacja 08.04.2017 13:40

image Kielce. Politycy Nowoczesnej dyskutują o programie partii dla Polski Wschodniej Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak wyjaśnia Adam Cyrański, poseł Nowoczesnej z województwa świętokrzyskiego, program zakłada wyrównanie szans rozwoju gospodarczego regionów znajdujących się na wschodzie kraju.

- Z doświadczenia wiemy, że wspierana jest przede wszystkim Warszawa. Jeżeli na przykład dofinansujemy stolicę kwotą 10 miliardów złotych, to podobne pieniądze chcielibyśmy uzyskać na rozwój gospodarczy Polski Wschodniej. Wiadomo, że jest to trudne, ale musimy rozmawiać na ten temat w parlamencie i pokazać, że tu też mieszkają ludzie - powiedział poseł.

Jedną z propozycji Nowoczesnej jest włącznie terenu w Obicach do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.

Poseł Mirosław Pampuch, skarbnik Nowoczesnej, wyjaśnia, że aktualnie Polska Wschodnia korzysta z programu unijnego, którego fundusze kończą w 2020 roku.

- Trudno oczekiwać, że w ramach polityki spójności Unii Europejskiej dostaniemy kolejne tak duże środki finansowe. Ważne jest, aby prawidłowo wykorzystać te pieniądze którymi państwo teraz dysponuje oraz stworzyć trwałe mechanizmy rozwoju regionów wschodnich na kolejne lata - powiedział Mirosław Pampuch.

Posłowie Nowoczesnej jeszcze dzisiaj spotkają się z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego. O godzinie 16 w restauracji Grand przy ulicy Kościuszki w Busku-Zdroju w spotkaniu wezmą udział posłowie Adam Cyrański, Kornelia Wróblewska i Mirosław Suchoń. O godzinie 16:30 natomiast posłowie Adam Szłapka, Mirosław Pampuch oraz Zbigniew Grylas rozmawiać będą z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej w hotelu Promień, przy ulicy Legionów.

Galeria zdjęć Kielce. Politycy Nowoczesnej dyskutują o programie partii dla Polski Wschodniej (08.04.2017) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna RK Starachowice RK Kazimierza Wielka Zdrój Busko-Zdrój RK Kielce