Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie przełom w staszowskim szpitalu? Jest propozycja ugody

Pielęgniarki ze staszowskiego szpitala nie przerywają akcji protestacyjnej w lecznicy. Jak informowaliśmy, wczorajsze negocjacje związku zawodowego z dyrekcją lecznicy oraz staszowskim starostą nie przyniosły żadnych rozwiązań.

Autor: Iwona Murawska

07.04.2017 13:58

image Staszów, protest pielęgniarek Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce
Komentarze

Beata Uba, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu informuje, że siostry dostały pewne propozycje ugody, ale muszą je teraz przemyśleć. - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

Dziś strajkują pielęgniarki z oddziału chirurgii ogólnej. W najbliższych dniach, akcja strajkowa będzie przebiegała według wcześniej ustalonego harmonogramu. - W sobotę i niedzielę powrócimy do okupacji gabinetu dyrektora szpitala. Natomiast w poniedziałek strajk odbywać się będzie na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej- dodała Beata Uba.

Przypomnijmy, pielęgniarki i położne domagają się włączenia do pensji zasadniczej dodatków, wypłacanych przez Ministerstwo Zdrowia. Pierwsza z czterech transz, w wysokości 330 zł brutto miałaby być wpisana w pensje od 10 kwietnia. Strajkujący żądają także podwyżki pensji w wysokości 500 zł dla pracowników diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Staszów pielęgniarki RK Sandomierz Szpital Powiatowy Staszów