Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świąteczne spotkanie u wojewody

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek złożyła świąteczne życzenia przedstawicielom kieleckiego środowiska dziennikarskiego.

Autor: Marlena Płaska

04.04.2017 17:24

image 04.04.2017 Kielce. Spotkanie Wielkanocne u Wojewody. Fot. Bartłomiej Zapała / Radio Kielce
Komentarze

- Wielkanoc to czas odradzania się wiary w drugiego człowieka. Warto w tym czasie spotykać się, składać sobie życzenia i dzielić się symbolicznie jajkiem odkładając na bok urazy - mówiła wojewoda.

Za pośrednictwem dziennikarzy złożyła też życzenia mieszkańcom całego regionu.

- Niech Zmartwychwstały Pan niesie radość, wzajemną życzliwość, napełnia pokojem i wiarą, daje siłę do pokonywania codziennych trudności. Życzę, aby każdy znalazł w święta czas dla siebie, rodziny i przyjaciół - mówiła Agata Wojtyszek.

Ks. bp. Marian Florczyk podkreślał podczas spotkania, że podczas świąt warto pielęgnować polskie tradycje, takie jak święcenie pokarmów oraz chrześcijańską tradycję spotykania się przy wspólnym posiłku.

- Życzę, żeby te święta stały się ucztą miłości dla każdego mieszkańca województwa, byśmy się spotykali w domach rodzinnych i we wspólnotach, siadając do stołu z nadzieją, że nie wszystko umiera. Umierać powinno przede wszystkim zło, ustępując miejsca rodzącej się dobroci - mówił bp. Marian Florczyk.

W spotkaniu wzięli też udział parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Senator Krzysztof Słoń zwracając się do dziennikarzy powiedział, że Zmartwychwstanie Jezusa było newsem wszechczasów. Tamto wydarzenie ma nadal wielki wpływ na życie milionów ludzi.

- Od tamtego czasu nic nie jest takie, jak wcześniej. Możemy się cieszyć nadzieją, którą daje zmartwychwstanie. Potwierdza to również przykład Jana Pawła II, Jego odchodzenie i pewność, że idzie do Domu Ojca - mówił.

Tradycyjne spotkanie z dziennikarzami odbyło się dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie Wielkanocne u Wojewody (04.04.2017) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Agata Wojtyszek bp Marian Florczyk wojewoda świętokrzyski RK Kielce