Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Inwestycje budowlane KTBS. Będą nowe mieszkania

W tym roku rozpocznie się budowa dwóch bloków przy ulicy Puscha w Kielcach. Inwestycję zrealizuje Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W ramach niej powstanie 200 mieszkań.

Autor: Wiktor Dziarmaga

02.04.2017 12:40

image Na zdjęciu: Mirosław Buczkowski. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mirosław Buczkowski prezes KTBS informuje, że przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej został już ogłoszony, zostanie rozstrzygnięty na początku maja. Następnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy.

Projekt zakłada budowę dwóch pięciokondygnacyjnych budynków, z garażami podziemnymi na 160 samochodów. Miejsca parkingowe znajdą się także przed blokami. Mieszkania, które powstaną będą miały od 30 do 70 metrów kwadratowych. O zakup lokalu będą się mogły ubiegać osoby nieposiadające w Kielcach mieszkań własnościowych.

Tymczasem dwa kolejne bloki powstaną także na Szydłówku Górnym. Obecnie rozpatrywane są wnioski dotyczące udzielenia pozwolenia na budowę. Plany zakładają, że w nowych budynkach będzie po 50 mieszkań. Jeden z bloków ma mieć cztery kondygnacje, a drugi pięć. Powstaną w nich również garaże podziemne, a obok nich parking.

W zasobach Kieleckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego znajduje się ponad 700 mieszkań. Obecnie na lokale oczekuje ponad 800 osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

inwestycja KTBS mieszkania RK Kielce