Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dorota Ściurka: To będą trudne mecze

Fatalnie zakończył się sezon zasadniczy Orlen Ligi dla siatkarek KSZO Ostrowiec. Po niedzielnej porażce 2:3 w Toruniu podopieczne Dariusza Parkitnego uplasowały się na przedostatniej pozycji w tabeli, a to oznacza, że muszą walczyć o utrzymanie. Ich rywalem będzie Legionovia Legionowo.

Autor: Jakub Rożek

27.03.2017 13:05

image 30.12.2016 Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz Orlen Ligii KSZO Ostrowiec - Budowlani Toruń. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To nie będą łatwe spotkania. Legionovia to jest młody i ambitny zespół. Ze swej strony mogę obiecać, że damy z siebie wszystko - podkreśla kapitan KSZO Dorota Ściurka.

W sezonie zasadniczym ostrowczanki pokonały Legionovię u siebie 3:2, a na wyjeździe przegrały 2:3.

Pierwszy mecz o 13. miejsce w Orlen Lidze odbędzie się 1 kwietnia w Legionowie, rewanż tydzień później w Ostrowcu. Przy równej liczbie punktów w tym dwumeczu zostanie rozegrany tzw. złoty set. Zespół, który wygra tę rywalizację zapewni sobie utrzymanie, a pokonany będzie musiał walczyć o prawo gry w Orlen Lidze z najlepszym pierwszoligowcem. Będzie to Wisła Warszawa lub Proxima Kraków, bo te dwie drużyny spotkają się w finale na zapleczu ekstraklasy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Siatkówka KSZO Ostrowiec RK Ostrowiec Św.