Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Derby dla ostrowieckich "Wojowników"

Piłkarze ręczni KSZO Odlewni Ostrowiec wygrali derbowe stracie z KSSPR Końskie. W 21.kolejce I ligi „Wojownicy” wygrali we własnej hali 26:23 (10:15). Na ławce trenerskiej „pomarańczowo – czarnych” zadebiutował olimpijczyk z Pekinu, srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata, były zawodnik m.in. Vive Tauronu Kielce Mariusz Jurasik.

Autor: Rafał Szymczyk

25.03.2017 21:41

image KSZO Odlewnia Ostrowiec - Ostrovia Ostrów Wielkopolski (2017-02-26) Fot. / MOSiR Ostrowiec Świętokrzyski

– Jeśli się wygrywa mecz, to można powiedzieć tak miałem pomysł i udało się. W ciągu trzech dni nie mogłem za wiele zmienić. Wprowadziłem dwie, trzy nowe zagrywki, które raz wychodziły raz nie. Najważniejsze są oczywiście dwa punkty. Mam nadzieję, że w maju po ostatniej kolejce będę mógł powiedzieć, że w Ostrowcu wciąż jest pierwsza liga – stwierdził Mariusz Jurasik.

– Dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Pierwsza bardzo dobra, odważnie zarówno w obronie jak i w ataku. W drugiej nic nam nie wychodziło w ofensywie. W głowy moich zawodników wkradła się nagle bojaźń – podsumował trener koneckiej drużyny Michał Przybylski.  

Najwięcej bramek w derbach regionu świętokrzyskiego zdobyli: dla KSZO Daniel Goliszewski 7 i Wojciech Czuwara 5; dla KSSPR Piotr Rutkowski 5 i Patryk Mastalerz 4. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna KSSPR Końskie KSZO Odlewnia RK Ostrowiec Św.