Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Młodzi przedstawią „Ecce Homo”

W sali teatralnej kościoła pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej w Kielcach odbędzie się premiera, przygotowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, spektaklu pod tytułem „Ecce Homo”. Poetycki tekst opowiada historię człowieka, który chciał naprawić świat przez miłość.

Autor: Marcin Przemirski

19.03.2017 08:52

image Warsztaty improwizacji muzycznej zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Kanwą sztuki jest biografia polskiego powstańca, utalentowanego malarza, Adama Chmielowskiego, znanego jako święty Brat Albert. Swoje życie zakonnik poświęcił pomocy chorym i ubogim. Ogrzewalnie miejskie dla bezdomnych przemieniał w przytuliska. Nie dysponując środkami materialnymi kwestował na utrzymanie ubogich.
 
„Ecce Homo”, to tytuł obrazu Adam Chmielowskiego. Uważany jest on za najlepsze dzieło w dorobku artystycznym malarza, uchodzi też za jeden z najlepszych obrazów religijnych w sztuce polskiej. Płótno przedstawia okrytego szkarłatną szatą Chrystusa z cierniową koroną na głowie.
Premiera spektaklu "Ecce Homo" o godzinie 19.00

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sztuka Teatr Ecce Homo RK Kielce