Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Za darmo badali wzrok

W Kielcach można było dziś skorzystać z bezpłatnych, przesiewowych badań okulistycznych wykrywających jaskrę.

Autor: Karol Żak

18.03.2017 14:35

image 18.03.2017 Kielce. Bezpłatne badania okulistyczne w przychodni przy ulicy Artwińskiego. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Wojewódzkiej Przychodni Przyszpitalnej przy ulicy Artwińskiego 1 przyjmowali specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, jednak, aby skorzystać z badań trzeba było się wcześniej zapisać.

Jak informuje Szymon Brodzki, lekarz okulista z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, świadomość społeczna na temat problemu jaskry jest coraz większa, o czym może świadczyć chociażby fakt, że bardzo szybko zabrakło wolnych miejsc na  badania.

- Coraz więcej osób bada wzrok, ale pomimo wszystko, to nadal jest za mało. Są osoby, które przez całe życie nie były nigdy u okulisty. Objawami, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę to: szczypanie, swędzenie, bóle oczu. Następnie mogą to być ubytki w polu widzenia. Zdarza się jednak, że te objawy nie są widoczne dla człowieka - powiedział Szymon Brodzki.

Z badań skorzystała m.in. pani Agnieszka. Jak przyznała, takie darmowe badania są bardzo potrzebne, gdyż można szybciej wykryć wadę.

- Wiek nie jest ważny. Myślę, że darmowe badania powinny być częściej organizowane i to na różne rodzaje chorób. Ja pracuję w biurze i często zdarza się, że bolą mnie oczy, dlatego dziś przyszłam zbadać swój wzrok - powiedziała pani Agnieszka.

Akcja, organizowana jest pod patronatem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i ma związek z trwającym Światowym Tygodniem Jaskry.

Galeria zdjęć Kielce. Bezpłatne badania okulistyczne (18.03.2017) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania wzroku RK Kielce