Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyjątkowe świętokrzyskie. Brak negatywnych opinii

Województwo świętokrzyskie najsprawniej wprowadza reformę oświaty. Wszystkie samorządy na czas przyjęły uchwały intencyjne. Były one dobrze przygotowane i kuratorium wszystkie zaopiniowało pozytywnie.

Autor: Daniel Lenart

17.03.2017 18:49

image 30.08.2016 Kielce. ZSO nr 15 im. Henryka Sienkiewicza. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Takie informacje podczas konferencji prasowej przekazał Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty. Jak stwierdził, kuratorium zostało za to docenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- Jesteśmy jedynym województwem, które nie ma żadnej opinii negatywnej. Wydaliśmy co prawda 15 opinii warunkowych, ale samorządy zobowiązały się je spełnić - twierdzi kurator.

Jak mówi Kazimierz Mądzik, uchwały intencyjne zaakceptowane warunkowo zmuszają samorządy by wprowadziły wymagane przez kuratorium zmiany do uchwał ostatecznych określających sieć szkół. Jeżeli jakaś gmina tego nie zrobi, wojewoda uzna taką uchwałę za nieważną. Kazimierz Mądzik jest przekonany, że do takiej sytuacji nie dojdzie, bo większość uwag kuratorium dotyczy spraw drobnych. Choć przyznaje, że były też samorządy, gdzie warunek dotyczył poważniejszych kwestii.

- Mieliśmy taki kłopot na przykład w Sandomierzu, gdzie burmistrz chciał przenieść urząd miasta do budynku wygaszanego gimnazjum. Po rozmowach z nami zdecydował się, że gimnazjum będzie włączone do szkoły podstawowej i bardzo dobrze wyposażony budynek będzie dalej służył uczniom -informuje kurator.

W sprawie budynku sandomierskiego gimnazjum interweniował też Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który wysłał burmistrzowi miasta list otwarty. Krytykował w nim pomysł przeniesienia urzędu miasta do budynku szkoły.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kuratorium oświaty reforma edukacji RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce