Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł pomówiony, powiat zdumiony

Lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości- poseł Krzysztof Lipiec wydał oświadczenie w sprawie sytuacji starachowickiego szpitala i działań dyrektora lecznicy- Grzegorza Fitasa.

Autor: Radosław Podsiadły

17.03.2017 13:51

image Starachowice. Szpital powiatowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Parlamentarzysta pisze w nim: "Narastający od lat konflikt pomiędzy Grzegorzem Fitasem, a polsko-amerykańskimi klinikami serca zaczyna wpływać negatywnie na sytuację Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Mimo moich dobrych intencji wsparcia szpitala, w kontekście szykowanej do prowadzenia tzw. sieci szpitali zostałem pomówiony o działanie na jego niekorzyść. Pan Grzegorz Fitas okazał się osobą niesamowicie konfliktową. Tak jak dotychczas działałem dla dobra starachowickiego szpitala, tak nadal będę to czynił, ale od tej chwili partnerem dla mnie w tym zakresie będzie Zarząd Powiatu Starachowickiego. Wobec autora pomówienia kieruję sprawę na drogę postępowania karnego".

Do sprawy odniósł się również zarząd powiatu starachowickiego, sprawujący nadzór nad szpitalem. W piśmie czytamy, że władze powiatu są zdumione treścią artykułu zamieszczonego w Echu Dnia, dotyczącego konfliktu wokół szpitala. Członkowie zarządu powiatu piszą, że są zdumieni insynuacjami o rzekomych naciskach wywieranych na dyrekcję szpitala, w sprawie podpisania niekorzystnej dla placówki umowy z prywatną kliniką.

Oświadczenie zarządu powiatu starachowickiego

 

Oświadczenie byłego starosty starachowickiego - Dariusza Dąbrowskiego

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice