Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Starachowice stawiają na królową sportu

W Starachowicach realizowany będzie bezpłatny Program „Lekkoatletyka dla każdego!”. To cykl zajęć dla uczniów szkół podstawowych klas od 4 do 6. Zajęcia będą odbywały się w miejskiej hali sportowej, a także na powietrzu. Poprowadzi je 5- krotny mistrz Polski w lekkiej atletyce Daniel Wosik - poinformował Krystian Sadza, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Autor: Tomasz Piwko

16.03.2017 18:00

image Stadion Lekkoatletyczny Fot. / Radio Kielce

- Pokazujemy lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Ma na celu odkrywanie młodych talentów, które w przyszłości będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej i zdobywać medale. - Lekkoatletyka to są drzwi do uprawiania innych sportów, takich jak np. piłka nożna - podkreślił trener Daniel Wosik.

Ogólnopolski projekt realizowany jest od 2014 roku. Obecnie obejmuje 523 grupy treningowe w gimnazjach i klasach IV-VI szkoły podstawowej w całym kraju. W zabawach lekkoatletycznych klas I-III - tzw. Eventach Lekkoatletycznych uczestniczy rocznie blisko 180 tysięcy dzieci w całej Polsce.

Projekt finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki przy współudziale Polskiego Związku Lekkoatletyki.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekkoatletyka RK Starachowice