Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Lekarze doradzą przez Internet

Internetowe porady psychologów, pedagogów i logopedów wprowadza Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach. Pomysłodawczynią tzw. webinariów jest Anna Hajdukiewicz, dyrektor placówki.

Autor: Daniel Lenart

15.03.2017 15:35

image Miejski Zespół Poradni Psychologiczno Pedagogicznych w Kielcach Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

- Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych swoim działaniem ogranicza się tylko do Kielc. Chcemy wyjść dalej, bowiem dostajemy mnóstwo pytań również od osób, które w Kielcach nie mieszkają. Rozwiązaniem są webinaria, podczas których będziemy podpowiadać na przykład jak pomóc dziecku mającemu zespół Aspergera, czy takiemu, które ma problemy w szkole - tłumaczy Anna Hajdukiewicz.

Webinaria będą odbywać się co tydzień we wtorki. Początek każdego spotkania zaplanowano na godzinę 17. Uczestnicy będą musieli wejść na stronę internetową Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach, gdzie znajdą link do webinarium. Prowadzącego spotkanie zobaczą dzięki kamerze internetowej. Jak podkreśla Anna Hajdukiewicz, uczestnicy webinarium będą mogli zadawać na czacie pytania.

- Za tydzień we wtorek pierwsze webinarium, podczas którego przedstawię ofertę poradni. Kolejny wtorek, to spotkanie z Łukaszem Kołomańskim, pedagogiem, który będzie mówił o e-uzależnieniach - informuje dyrektor.

Anna Hajdukiewicz chce, żeby tematy spotkań podpowiadali rodzice podczas internetowych spotkań. Webinaria będą bezpłatne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach Dziecko RK Kielce