Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowe stroje dla kapeli

Kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy będzie miała nowe stroje. Dotychczasowe regionalne ubrania, w których muzycy występują na scenie są używane od 47 lat. Nowe spodnie, koszule, kamizelki, pasy, czapki i buty szyte są w Krakowie.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

14.03.2017 12:51

image 24.5.2015 Tokarnia. Koncert "Jawor – u źródeł kultury" w Tokarni. Stefan Wyczyński z kapelą (Lubcza) Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak mówi Stefan Wyczyński, stare stroje są już bardzo wysłużone i za ciasne. - Najwyższy czas, aby je zmienić - dodaje lider zespołu. Cieszy się, że w tym tygodniu grupa otrzyma ubrania.

Nowe stroje dla kapeli będą kosztowały ponad 15 tysięcy złotych. Zakup sfinansowała Lokalna Grupa Działania- "Ziemia Jędrzejowska Gryf". Jak powiedziała jej prezes Bogusława Wypych - warto było wydać pieniądze na stroje, ponieważ kapela Stefana Wyczyńskiego z Lubczy, to wizytówka powiatu jędrzejowskiego.

Stefan Wyczyński jest kierownikiem i solistą kapeli, założonej przez jego starszego brata Feliksa w 1936 roku.

Zespół przez wiele lat reprezentował województwo świętokrzyskie na dożynkach centralnych. Ma na swoim koncie nagrania radiowe i telewizyjne, a także wiele nagród na przeglądach i festiwalach w całym kraju. Jego występy cieszą się ogromnym powodzeniem. Stefan Wyczyński jest laureatem Buskich Spotkań z Folklorem oraz zwycięzcą Europejskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków.

Nagrań kapeli można posłuchać na naszej antenie oraz na folkradio.pl.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jędrzejów Stefan Wyczyński RK Jędrzejów