Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Będzie remont i nowy pawilon

Budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie przejdzie gruntowną modernizację i rozbudowę. Remont jest konieczny ponieważ placówka była oddana w 1994 roku.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

14.03.2017 11:02

image Budynek Warsztat Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie Fot. / wtzjedrzejow.nazwa.pl/

Wówczas w zajęciach terapeutycznych uczestniczyło 20 niepełnosprawnych osób. Obecnie na warsztaty chodzą 52 osoby. Jak mówi Grzegorz Kurkowski, kierownik obiektu, wymieniony zostanie stary eternitowy dach, a budynek będzie ocieplony. Dobudowany będzie także nowy pawilon, do którego zostanie przeniesiona część pracowni.

Na problem braku miejsca zwraca także uwagę Ewa Więckowska, instruktor terapii zajęciowej w pracowni plastycznej. Jak mówi, sala jest w stanie pomieścić tylko 8 niepełnosprawnych uczestników, ponieważ niektórzy są na wózkach inwalidzkich. To powoduje, że nie ma miejsca na ustawienie sztalug malarskich. Chętnych do uczestniczenia w zajęciach jest więcej, ale ze względu na ciasnotę z tej formy terapii może korzystać jedynie 8 osób.

Inwestycja ma kosztować 1,5 mln zł. Starostwo ubiega się o unijne dofinansowanie na ten cel. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie przeznaczone są dla osób mających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności ze wskazaniem do takiej formy terapii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Naprzód Jędrzejów Warsztaty terapii zajęciowej RK Jędrzejów