Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie - Godowie od ponad 44 lat Amatorski Teatr Dramatyczny im ks. Infułata Czesława Wali wystawia Misterium Męki Pańskiej.

Autor: Tomasz Piwko

11.03.2017 20:06

image 11.03.2017 Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Tegoroczne, premierowe przedstawienie zgromadziło przeszło 300 pielgrzymów z całej Polski. Spektakl ma charakter ewangelizacyjny, stanowi swoiste rekolekcje na deskach teatru - powiedział kustosz Sanktuarium ks. Zbigniew Stanios. - Misterium pozwala wiernym wyciszyć się, zatrzymać i zastanowić nad codziennością, skłania do zadumy i refleksji nad wiecznością w perspektywie zmartwychwstania - dodał kustosz.

Grupa teatralna składa się z 40 aktorów - amatorów pochodzących z terenu parafii. Zgodnie z pokoleniową tradycją, chętnie biorą udział w próbach i przedstawieniach Męki Pańskiej. Niektórzy pragną realizować swoje pasje, próbując sił na deskach teatru. Misterium będzie wystawiane w soboty Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej. 6 kwietnia odbędzie się specjalny pokaz dla osób niepełnosprawnych z województwa świętokrzyskiego i terenu diecezji radomskiej a także dla dzieci z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych i Domów Dziecka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Sanktuarium lub pod numerem telefonu 41 -272 18 88.

Galeria zdjęć Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie (11.03.2017) [Zdjęcia: 9]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków RK Starachowice