Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sanatoria świętokrzyskie [RAPORT]

W Świętokrzyskiem jest 21 sanatoriów. Znajdujące się w powiecie buskim obiekty plasują region na 6 miejscu w kraju. Ponad trzykrotnie więcej tego typu placówek jest w Zachodnipomorskiem. Wyprzedzają nas też: Dolnośląskie, Małopolskie, Kujawsko – Pomorskie i Podkarpackie.

Autor: Ewa Okońska , Kamil Włosowicz

09.03.2017 16:22

image 04.03.2016. Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju Fot. Yureksz / wikipedia.org

Mimo, ze nie jesteśmy uzdrowiskowym zagłębiem, to w ostatnich latach powstało w Solcu Zdroju i Busku kilka obiektów o wysokim standardzie i wysokim poziomem lecznictwa i z coraz bardziej atrakcyjna ofertą – uważa a Jarosław Panek, wicedyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Początek kompleksu Malinowe Hotele w Solcu Zdroju to 2005 rok. Działalność Malinowego Zdroju, Malinowego Raju i Basenów Mineralnych oparta jest na najsilniejszej wodzie siarczkowej, tzw. Malinie. Atutem obiektów w Solcu Zdroju jest również kinezyterapia – mówi Paweł Patrzałek, przedstawiciel Malinowych Hoteli.

Unikatową ofertę posiada również Hotel Bristol Art.&Medical SPA. XIX-wieczny obiekt przed trzema laty przeszedł kompleksowy remont. Stary budynek połączono z dobudowaną nowoczesną częścią hotelowo – sanatoryjną i spa z jonizowanym powietrzem i basenem oczyszczanym nanosrebrem – informuje Karina Przybyło - Kisielewska.

Oferta świętokrzyskich sanatoriów nie ogranicza się do leczenia uzdrowiskowego. Obiekty, zwłaszcza nowe, coraz częściej oferują zabiegi odmładzające, upiększające i odchudzające. Do nich należy Hotel Słoneczny Zdrój, który na brak klientów nie narzeka – mówi jego przedstawiciel Piotr Matusiak.

Wspomniany hotel Bristol reklamuje się jako luksusowy obiekt, w którym sztuka przeplata się z terapią, a terapia ze sztuką powodzeniem terapię ze sztuką – podkreśla Karina Przybyło – Kisielewska.

Jedną z ostatnich propozycji jest medycyna chińska, wprowadzona w Malinowych Hotelach w Busku Zdroju, gdzie zatrudnieni są chińscy lekarze – informuje Paweł Patrzałek.

Świętokrzyskie sanatoria odwiedza coraz więcej gości z zagranicy. Liczba ta jeszcze się zwiększy. W sobotę 11 marca na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie prezes Uzdrowiska Busko Zdrój popisze umowę z niemieckimi partnerami, w myśl której leczenie uzdrowiskowe w Busku Zdroju kontraktowane będzie przez niemieckie kasy chorych.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sanatorium RK Zdrowie