Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rządzący województwem marnują szansę na rozwój regionu

- Rządzący województwem świętokrzyskim marnują historyczną szansę na rozwój regionu - uważa poseł PiS Krzysztof Lipiec. - Zwracaliśmy na to uwagę podczas sobotniej konwencji, która odbywała się pod hasłem „Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”.

Autor: Robert Kałuża

06.03.2017 10:20

image Krzysztof Lipiec, poseł, Prawo i Sprawiedliwość Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Jesteśmy regionem, który najsłabiej wydaje znaczące unijne fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego. Z kwoty miliarda 400 milionów euro wykorzystaliśmy dotąd 90 milionów złotych, czyli około półtora procent - podkreślił poseł na antenie Radia Kielce.

- Jeśli weźmiemy na przykład okres od 2014 do 2016 roku, to w naszym regionie wykorzystaliśmy 30 procent unijnych pieniędzy, podczas gdy w regionie opolskim ten wskaźnik był na poziomie 90 procent. Średnia w całym kraju to 60 procent. To bardzo zły sygnał i martwi mnie tak słabe tempo wykorzystania tych środków - powiedział gość Radia Kielce.

Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że półtora roku temu Prawo i Sprawiedliwość wzięło odpowiedzialność za Polskę.

- Dokonaliśmy wiele dobrych zmian. Wszystkie wskaźniki gospodarcze w kraju rosną, ale nie w województwie świętokrzyskim. Chcemy to zmienić - podkreśla gość Radia Kielce.

Przypomniał, że podczas sobotniej konwencji padła propozycja  utworzenia Świętokrzyskiej Rady Rozwoju. W jej skład mają wejść m.in. przedsiębiorcy i parlamentarzyści.

- To pozwoli na lepsze realizowanie strategii województwa - uważa poseł.

Posłuchaj "Rozmowy Dnia":

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Rozmowa Dnia PiS RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz