Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Konwencja PiS: Chcemy wziąć odpowiedzialność za region

Prawo i Sprawiedliwość chce wziąć pełną odpowiedzialność za województwo świętokrzyskie. Taka deklaracja padła podczas regionalnej konwencji partii. Odbyła się ona w sobotę w Kieleckim Centrum Kultury pod hasłem „Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”.

Autor: Bartłomiej Zapała

04.03.2017 13:38 / Aktualizacja 05.03.2017 15:52

image 04.03.2017 Kielce. Konwent świętokrzyskiego PiS. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Ludzie, którzy nas poparli, oczekują dobrych zmian w regionie. Dlatego potrzebny jest nowy impuls. Jesteśmy gotowi, by stworzyć synergię działań rządu i samorządu - mówił podczas spotkania lider PiS, poseł Krzysztof Lipiec. - Musimy na nowo zredefiniować strategię dla województwa świętokrzyskiego, a kiedy określimy sobie cele, będziemy je realizować - dodawał.

O szczegółach propozycji programowych mówił na konwencji Andrzej Pruś, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa. Zaproponował, by stworzyć Świętokrzyską Radę Rozwoju, gdzie zasiądą przedstawiciele samorządów i przedsiębiorców, by wspólnie decydować o kierunkach wydawania funduszy Unii Europejskiej.

- Dzisiaj decyduje o tym jednoosobowo marszałek województwa - powiedział Andrzej Pruś.

Skrytykował przy tym zarząd województwa za nierealizowanie strategii rozwoju.

- Przyjęliśmy ją przez Sejmik jednomyślnie, a teraz słyszymy, że wicemarszałek jest zdziwiony chęcią przywrócenia pociągów do Buska-Zdroju. A to przecież cel, który jest zapisany w strategii - powiedział, nawiązując do wstrzemięźliwej odpowiedzi Jana Maćkowiaka na pomysł spółki PLK przywrócenia ruchu pasażerskiego na trasie Kielce - Busko.

Prowadzący obrady senator Krzysztof Słoń symbolicznie nie zakończył konwencji. Wezwał, by jej zwieńczeniem stały się przyszłoroczne wybory samorządowe. Pytany przez Radio Kielce czy to początek kampanii wyborczej stwierdził, że to raczej mobilizacja do intensywnej pracy na rzecz dobra regionu.

Ponad dwustu uczestniczących w konwencji działaczy i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości przyjęło pod koniec obrad stanowisko „Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”.

Stanowisko świętokrzyskiej konwencji samorządowej PiS „Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”

Lider PiS w regionie świętokrzyskim, poseł Krzysztof Lipiec, będzie gościem "Rozmowy Dnia" w poniedziałek o godzinie 8.30.

Galeria zdjęć Kielce. Konwent świętokrzyskiego PiS (04.03.2017) [Zdjęcia: 26]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce Krzysztof Lipiec Krzysztof Słoń PiS wybory Andrzej Pruś RK Kielce