Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Silny samorząd, silny rząd, silna Polska”

„Silny samorząd, silny rząd, silna Polska” to hasło konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się w najbliższą sobotę w Kielcach.

Autor: Marcin Przemirski

02.03.2017 13:15 / Aktualizacja 04.03.2017 06:00

image Posłowie PiS: Marek Kwitek i Krzysztof Lipiec Fot. Marcin Przemirski / Radio Kielce

Jak powiedział lider partii w regionie poseł Krzysztof Lipiec spotkanie ma spowodować, by współpraca władzy samorządowej i rządu przebiegała łatwiej i efektywniej niż obecnie.

Zdaniem posła mimo że wszystkie wskaźniki mówiące o rozwoju gospodarczym kraju idą do góry województwo świętokrzyskie nadal jest wśród tych, które rozwijają się najwolniej i jest nieatrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Winę upatruje w niedostatecznych działaniach władz samorządowych, które nie potrafią wykorzystać potencjału regionu i nie mają pomysłu na jego rozwój. Konwencja ma być sprzeciwem wobec opieszałości władz województwa.

Poseł Marek Kwitek dodał, że najłatwiej byłoby realizować spójną politykę, gdyby władze na poszczególnych poziomach nie konkurowały ze sobą. PiS zamierza wiec walczyć o wygranie wyborów samorządowych, wtedy działanie na rzecz rozwoju gospodarczego, infrastruktury, rolnictwa i turystyki byłoby najłatwiejsze.

Jak zaznaczył jednak poseł Krzysztof Lipiec Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza prowadzić działań na rzecz przyspieszenia wyborów samorządowych. Wybory odbędą się w ustawowym terminie, ale do tego czasu zadaniem partii rządzącej będzie korygowanie działań samorządowców.

W konwencji, która odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury wezmą udział parlamentarzyści oraz samorządowcy wybrani z list Prawa i Sprawiedliwości. Gościem będzie również wiceprzewodniczący PiS, minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS wybory Mariusz Błaszczak Marek Kwitek