Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

PTTK Opatów wynosi się ze swojej siedziby

Opatowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego do jutra musi opuścić swoją dotychczasową siedzibę. To efekt wyroku Sądu Okręgowego w Kielcach, z którego wynika, że PTTK nieprawnie dysponowało budynkami i podziemną trasą turystyczną. Sąd zdecydował że obiektami w imieniu skarbu państwa zarządzać będzie starostwo powiatowe.

01.03.2017 16:25 / Aktualizacja 01.03.2017 16:25

image 3.2.2016 Opatów. Podziemna Trasa Turystyczna Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak twierdzi prezes Zofia Niedbała, PTTK zarządzało budynkami i trasą podziemną przez ostatnie 26 lat na podstawie umowy z gminą, którą spisano w czerwcu 1988 roku, a którą teraz unieważnił sąd.

Według Bogusława Włodarczyka, starosty opatowskiego, podziemia nie były właściwie wykorzystywane pod względem turystycznym, nie proponowały odwiedzającym nic nowego i nie promowały należycie ziemi opatowskiej. Ponadto, trasa podziemna nie była własnością samorządu gminy a skarbu państwa.

Starosta opatowski dodaje, że po przejęciu budynku i podziemi, starostwo przedstawi plan ich zagospodarowania i wykorzystania walorów turystycznych i krajobrazowych. Starostwo będzie składać wnioski do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie z środków zewnętrznych.

Andrzej Chaniecki, burmistrz Opatowa, który popiera działania starostwa powiedział, że będzie dążył do komunalizacji obiektów. W ciągu najbliższych tygodni zarząd główny PTTK ma podjąć decyzję w sprawie nowej siedziby i zgromadzonych eksponatów. Tymczasowo biuro PTTK przeniosło się do wynajętego pomieszczenia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

PTTK RK Ostrowiec Św.