Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Kamienne obrazy" do czwartku w galerii WINDA

Tylko do jutra można oglądać w Kielcach wystawę "Kamienne obrazy"

Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz

01.03.2017 14:29

image 01.03.2017 Kielce. Wystawa "Kamienne obrazy" w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ekspozycja prezentowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA, w Kieleckim Centrum Kultury i pochodzi z kolekcji Andrzeja Tracza. Autor obrazów jest geologiem, przez wiele lat był prezesem Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych w Kielcach.

Podczas prac terenowych zbierał okazy geologiczne, a kolekcję swą powiększał w trakcie bliskich i dalekich podróży. I tak na wystawie odnależć można obrazy z plastrów naturalnych agatów brazylijskich, z plastrów świętokrzyskich krzemieni pasiastych oraz z wapiennych płytek z dendrytami ze słynnej kopalni Solnhofen w Bawarii. przedstawiają one pejzaże, rozmaite rośliny i obrazy abstrakcyjne o najróżniejszych barwach.

Dodajmy, że swoją tajemnicę i piękno agaty, krzemienie i dendryty odsłaniają dopiero po ich przecięciu i wypolerowaniu.

Wystawa zorganizowana została z okazji 30-lecia Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych w Kielcach i 60. Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich, która odbyła się w miniony weekend w Kieleckim Centrum Kultury.

Galeria zdjęć Kielce. Wystawa "Kamienne obrazy" w Galerii Sztuki Współczesnej WINDA (01.03.2017) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

galeria Winda krzemień pasiasty RK Kielce