Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ułatwienia dla pacjentów szpitala w Czerwonej Górze

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze uruchomiono salę dla osób z ciężką niewydolnością oddechową. Pozwala to na prowadzenie terapii w znacznie wygodniejszy dla pacjenta sposób.

Autor: Iwona Murawska

27.02.2017 14:13

image Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze, sala dla osób z ciężką niewydolnością oddechową Fot. / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

- Zamiast  rurki intubacyjnej chorzy mają zakładane specjalne maski. Są one podłączone do respiratorów. Ta metoda pozwala o połowę zmniejszyć powikłania związane z stosowaniem intubacji tradycyjnej oraz średnio o 3,5 dnia skraca pobyt chorego w szpitalu - wyjaśnia Youssef Sleiman, dyrektor szpitala.

- Wcześniej pacjenci z ciężką niewydolnością oddechową trafiali na oddział intensywnej terapii, gdzie  dochodziło do powikłań związanych intubacją, co prowadziło do zgonów. Jak dodaje Youssef Sleiman realizowany w lecznicy program zmniejszania umieralności z powodu przewlekłych chorób płuc przewiduje również rehabilitację w domu pacjenta.

Zakup aparatury wraz z przystosowaniem sali dla pacjentów kosztował 450 tysięcy złotych. 85 procent tej kwoty przekazało Ministerstwo Zdrowia, a pozostała suma pochodzi z budżetu województwa.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze jest jedyną lecznicą w regionie, który posiada salę dla osób z ciężką niewydolnością oddechową. W kraju takich placówek jest 12. Podobne metody leczenia wprowadzono także m.in. w szpitalach w Gliwicach i Gdańsku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

szpital Czerwona Góra Warto wiedzieć