Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Samolot z posłem musiał zawrócić. Przyczyną awaria

Awaria samolotu z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Markiem Gróbarczykiem uniemożliwiła przeprowadzenie w Szczecinie wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji gospodarki morskiej. Tematem posiedzenia miała być przyszłość Portu Rybackiego w Rewalu. Na pokładzie samolotu z Warszawy do Szczecina był także świętokrzyski poseł PiS Krzysztof Lipiec.

Autor: Bartłomiej Zapała

27.02.2017 13:03

image Studio Polityczne Radia Kielce - Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości (2017-02-26) Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Wystartowaliśmy z Okęcia z czterdziestominutowym opóźnieniem, a gdy dolatywaliśmy do Szczecina usłyszeliśmy komunikat kapitana o awarii. Uniemożliwiała ona lądowanie na lotnisku w Szczecinie-Goleniowie i wymusiła powrót do Warszawy - powiedział Radiu Kielce parlamentarzysta.

Poza ministrem i posłem na posiedzenie komisji zmierzali także pracownicy Kancelarii Sejmu.

Podróż nie okazała się jednak całkowicie bezowocna. W trakcie feralnego lotu ustalono, że inauguracja uchwalonego przez Sejm Roku Wisły odbędzie się w Sandomierzu. Najbardziej prawdopodobnym terminem uroczystości jest pierwszy dzień wiosny - 21 marca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec PiS RK Kielce