Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marszałek deklaruje współpracę ws. rozwoju gospodarczego

Marszałek Adam Jarubas jest gotowy do merytorycznej dyskusji i działań zmierzających do poprawy atrakcyjności inwestycyjnej województwa świętokrzyskiego.

Autor: Katarzyna Podraza

24.02.2017 10:29

image Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Na antenie Radia Kielce stwierdził, że należy zrobić wszystko we współpracy z samorządowcami i politykami, aby zwiększyć szanse inwestycyjne naszego regionu. Odnosząc się do zaadresowanego do niego apelu Krzysztofa Lipca, posła Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącego niewielkiej popularności inwestycyjnej województwa, stwierdził, że nie należy budować czarnego obrazu świętokrzyskiego, bo ten przekaz idzie w świat.

- Jeśli inwestorzy słyszą, że ze sobą wojujemy to nie chcą w takie środowisko wchodzić. Raczej oczekują pozytywnych informacji - powiedział gość Radia Kielce.

Adam Jarubas podkreślił, że na niezbyt dobrą kondycję inwestycyjną ma wpływ wiele czynników o charakterze makroekonomicznym czy infrastrukturalnym. Ogromną rolę odgrywa tu zwłaszcza dostępność komunikacyjna pokazywana jako pierwsze kryterium determinujące czy dana inwestycja zostanie zlokalizowana w tym czy innym regionie. Ważny jest też dostęp do  wysoko wykwalifikowanej kadry. Jak dodał, mimo to w województwie świętokrzyskim jest wiele firm, które doskonale radzą sobie na rynku i dają zatrudnienie.

Przypomnijmy, poseł Krzysztof Lipiec, lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie, wezwał marszałka województwa Adama Jarubasa do merytorycznej dyskusji na temat szans rozwojowych Świętokrzyskiego.

„Proszę, żeby uwierzył Pan w województwo Świętokrzyskie. Możemy różnić się politycznie, ale w zakresie rozwoju gospodarczego potrzebna jest spokojna i rzeczowa dyskusja” - napisał parlamentarzysta na jednym z portali społecznościowych.

W swym wpisie odwołuje się przy tym do raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który wskazał województwo świętokrzyskie jako jeden z czterech regionów najmniej atrakcyjnych gospodarczo w Polsce. Sprawie tej poświęcona była poniedziałkowa konferencja prasowa parlamentarzystów PiS, a także wtorkowa „Rozmowa Dnia” na antenie Radia Kielce.

Posłuchaj "Rozmowy dnia":

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Adam Jarubas Rozmowa Dnia PiS PSL RK Kielce