Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poseł Lipiec: Zła polityka rozwoju gospodarczego w regionie

Województwo świętokrzyskie sklasyfikowane zostało dopiero na 13. miejscu w krajowym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej regionów, opracowanym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Odpowiedzialnością za to parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości obciążają zarząd województwa.

Autor: Ewa Golińska

21.02.2017 10:28

image Krzysztof Lipiec Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Jak powiedział na naszej antenie poseł Krzysztof Lipiec - to marszałek województwa świętokrzyskiego dysponuje całym oprzyrządowaniem prawnym i finansowym, by kreować dobrą politykę regionalną, uwzględniającą rozwój przedsiębiorczości i gospodarki, które przekładają się następnie na poziom życia mieszkańców. Jak dodał parlamentarzysta - zarząd nie realizuje zapisanych w Strategii Rozwoju Województwa celów, mimo zapewnionych także z Unii Europejskiej środków. - Marszałek wraz z zarządem nie potrafi wpisać się w całą politykę, którą kreuje rząd Prawa i Sprawiedliwości i w Plan Odpowiedzialnego Rozwoju - zaznaczył gość Radia Kielce.

Poseł Lipiec stwierdził, że dotychczas nie została zrealizowana ważna dla regionu inwestycja w Połańcu, na którą wyasygnowano duże środki z budżetu unijnego. - Tej inwestycji nie ma, a sprawą zajmuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne - dodał.

Odpowiadając na zarzut, że Regionalnemu Centrum Naukowo- Technologicznemu, którym kierował Marcin Perz - obecny szef Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach, nie udało się przyciągnąć inwestorów, poseł stwierdził, że kryzys tej instytucji nie pojawił się za kierownictwa Marcina Perza, ale później. Jak dodał - centrum w Podzamczu Chęcińskim funkcjonowało bardzo dobrze, więc ktoś zechciał je przejąć, ale - jak się okazało - bez perspektywy realnego rozwoju.

- Marcin Perz pokazał, że z niczego można zrobić coś dobrego i z całą pewnością chęcińskie centrum miałoby dziś większe i lepsze oddziaływanie na gospodarkę świętokrzyską, gdyby nadal nim kierował - stwierdził poseł. Dodał, że w konsekwencji dobrze się stało, bo z kolei Specjalna Strefa Ekonomiczna zarządzana przez Marcina Perza będzie miała większe możliwości skupiania przedsiębiorców. Krzysztof Lipiec zarzucił też marszałkowi województwa, że nie pomaga starachowickiej strefie w jej zadaniach. Jak stwierdził - jest to problem, który też trzeba będzie przełamać.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Adam Jarubas PiS Zarząd Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce