Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ordynator starachowickiej ortopedii odwołany

Andrzej Kozłowski, dotychczasowy ordynator oddziału ortopedycznego Szpitala Powiatowego w Starachowicach został odwołany ze stanowiska. Otrzymał 3-miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę, bez możliwości jej wykonywania. Powodem zwolnienia ordynatora było niewywiązywanie się z obowiązków służbowych - powiedział dyrektor Szpitala Powiatowego w Starachowicach Grzegorz Fitas.

Autor: Tomasz Piwko

20.02.2017 16:58

image Starachowice. Szpital powiatowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sprawa odwołanego ordynatora toczyć się będzie przed Komisją Pojednawczą. Ma ona wyjaśnić  całą sprawę.

 - Jeśli chodzi o zabiegi i opiekę nad pacjentami nie ma żadnych problemów, gdyż obowiązki ordynatora przejął jego zastępca, dr Tomasz Skorżyński - stwierdził dyrektor Grzegorz Fitas.

Zwolnieniem ordynatora Andrzeja Kozłowskiego jest zaniepokojona starosta starachowicki Danuta Krępa. Jak nam powiedziała, odwołany lekarz, to wysokiej klasy specjalista. Zwalnianie takich osób może skutkować zerwaniem kontraktu, a także tym, że może zostać odwołana część planowych operacji.

Bezinwazyjne zabiegi endoprotezy zyskały dobrą opinię i uznanie pacjentów - mówi Danuta Krępa i dodaje, że zwalniane dobrych specjalistów osłabia pozycję i prestiż szpitala.

Starosta zamierza w najbliższym czasie spotkać się z dyrektorem placówki, Grzegorzem Fitasem, a także ordynatorem Andrzejem Kozłowskim w celu zapoznania się z przyczynami jego odwołania.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Szpital Powiatowy Starachowice Warto wiedzieć