Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bezpłatne badania w Daleszycach i Rakowie

Mieszkanki Daleszyc i Rakowa będą mogły wykonać w tym tygodniu darmowe badania cytologiczne i mammografię. Obie miejscowości odwiedzi cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Autor: Marlena Płaska

20.02.2017 07:41

image Mammobus Fot. Krzysztof Żołądek / Radio Kielce

Dziś i jutro (poniedziałek i wtorek) pojazd będzie stał przy ośrodku zdrowia w Daleszycach. Natomiast w czwartek i piątek przy OSP w Rakowie.

Darmową mammografię mogą wykonać panie między 50., a 69. rokiem życia, które nie korzystały z takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat. Z kolei w badaniu cytologicznym mogą wziąć udział kobiety między 25., a 59. rokiem życia, które nie badały się przez ostatnie 3 lata.

- Nie trzeba się zapisywać, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty. Badanie nie trwa długo, mammografia zajmuje maksymalnie 10 minut. Warto poświęcić ten czas dla swojego zdrowia i nie odkładać badań do czasu, aż poczujemy, że coś nam dolega - informuje Dorota Węglińska, koordynator akcji.

Pod koniec lutego cytomammobus odwiedzi także Łagów. Z kolei w marcu będzie m.in. w Bodzentynie, Bielinach, Nowej Słupi, Waśniowie i Górnie. Badania odbywają się od 10.00 do 16.00. Pracownicy cytomammobusu mogą przebadać ok. 100 osób dziennie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO Daleszyce cytomammobus Raków Warto wiedzieć