Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Drugi SOR w Kielcach

Dzisiaj (poniedziałek) ma rozpocząć działalność drugi w Kielcach Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jak już informowaliśmy, powstanie przy Szpitalu Kieleckim świętego Aleksandra przy ulicy Kościuszki.

Autor: Ewa Golińska

17.02.2017 19:38 / Aktualizacja 20.02.2017 08:15

image 18.02.2017 Kielce. Szpital miejski św. Aleksandra przy ulicy Kościuszki. Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, poinformowała, że rozstrzygnięty został konkurs na prowadzenie SOR-u, natomiast oficjalna umowa między NFZ a spółką ArtMedik, która prowadzi Szpital Kielecki, ma zostać podpisana w poniedziałek 20 stycznia.

Rzecznik lecznicy Luiza Buras-Sokół informuje, że pierwsi pacjenci mogą zostać przyjęci już w dniu podpisania umowy. Jak mówi, poza wymaganymi przez ustawę oddziałami, które powinny znajdować się w lecznicy prowadzącej SOR, czyli wewnętrznym, chirurgicznym, intensywnej terapii, a także całodobową diagnostyką, Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Kieleckiego jest także w stanie zaopatrywać urazy ortopedyczne, bo na oddziale chirurgii działa już odcinek urazowo-ortopedyczny.

- Wszystkie pomieszczenia przeznaczone pod działalność SOR-u są już przygotowane, w pełni wyposażone i gotowe na przyjmowanie pacjentów. Kierownikiem szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie doktor Katarzyna Krzysztofowicz specjalista chorób wewnętrznych, od czternastu lat pracująca w ratownictwie medycznym - mówi Luiza Buras-Sokół.

Był to już trzeci konkurs ogłoszony przez NFZ w tej sprawie. Jedyny w Kielcach i powiecie kieleckim SOR działający przy lecznicy na Czarnowie jest przeciążony i dlatego Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się ogłosić konkurs na drugą taką jednostkę.

Galeria zdjęć Kielce. Nowy SOR przy ul. Kościuszki (18.02.2017) [Zdjęcia: 25]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ SOR Warto wiedzieć