Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kolejna edycja „Hurra! ART!” nie jest zagrożona

Teatr Lalki i Aktora Kubuś zorganizuje kolejną edycję wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „Hurra! ART!”. 79 tysięcy złotych dotacji na ten cel przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To jedyny projekt z województwa świętokrzyskiego, który otrzymał dotację w ramach ministerialnego programu „Wydarzenia artystyczne dzieci i młodzieży”.

Autor: Marlena Płaska

16.02.2017 20:55

image 13.4.2016 Kielce. Teatr Kubuś. Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Ministerstwo nie przyznało natomiast pieniędzy Chorągwi Kieleckiej ZHP na organizację Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Kieleccy harcerze nie dostaną też ministerialnej dotacji na inny projekt pod nazwą „Historia Żywa”. Miał on polegać na organizacji artystycznych widowisk historycznych dla dzieci i młodzieży.

O pieniądze bez powodzenia ubiegała się też m.in. Filharmonia Świętokrzyska na koncerty familijne, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie na 15. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej oraz Fundacja Świętokrzyska „Góry Historii”. Wnioski nie zawierały błędów formalnych, ale uzyskały za mało punktów w ocenie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” Teatr