Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kielcach powstanie zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy

Radni jednogłośnie zgodzili się na powołanie placówki, która ma bazować na Domu Pomocy Społecznej im. Jana i Marysieńki Sobieskich w Kielcach. Konkurs na prowadzenie placówki ogłosił Narodowy Fundusz Zdrowia.

Autor: Wiktor Dziarmaga

16.02.2017 14:37

image 17.02.2016 Kielce. MOPR przy ulicy Studziennej. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak powiedział Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do ośrodka będą kierowane osoby, starsze, niepełnosprawne i schorowane, które mimo zakończonego leczenia szpitalnego nie mogą wrócić do domu, ponieważ nie są w stanie same sobie poradzić. Dyrektor tłumaczy, że obecnie w Kielcach jest wystarczająca liczba miejsc w DPS-ach, ale tylko jeden ośrodek może zapewnić stałą opiekę medyczną osobom schorowanym. Jest to ośrodek opiekuńczo-leczniczy przy ulicy Wesołej. Zdaniem dyrektora potrzeby są znacznie większe.

- Z braku lepszych możliwości, umieszczamy chorych w domach pomocy społecznej, jednak nie jest to dobre rozwiązanie, bo te miejsca nie są przystosowane do przyjmowania pacjentów - wyjaśnia Marek Scelina.

Przekształcenie DPS-u przy ulicy Sobieskiego ma kosztować 250 tysięcy złotych. Budynek zostanie rozbudowany oraz wyposażony w niezbędny sprzęt medyczny. Konieczne będzie też zatrudnienie dodatkowego personelu medycznego, między innymi lekarza i rehabilitantów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ DPS MOPR Warto wiedzieć