Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jędrzejów sprzedaje działkę. "Będą lepsze warunki leczenia"

Rada Powiatu jędrzejowskiego jednogłośnie zdecydowała o bezprzetargowej sprzedaży firmie ArtMedik- obecnemu dzierżawcy szpitala, działki należącej do powiatu. Na prawie 21- arowej parceli ma zostać wybudowany nowy pawilon, mieszczący oddziały: ratunkowy, chirurgiczny i wewnętrzny. Powstanie tam również lądowisko dla helikopterów.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

15.02.2017 15:54

image 2017-02-15, rada powiatu jędrzejowskiego, szpital głosowanie Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Starosta Edmund Kaczmarek uważa, że to bardzo dobra decyzja, ponieważ daje dzierżawcy lecznicy możliwość rozwoju, a dzięki temu pacjenci będą leczeni w komfortowych warunkach. Wydzielona pod inwestycje działka wyceniona została na 211 tys. złotych – dodał starosta.

Spółka ArtMedik zdobyła z Ministerstwa Zdrowia prawie 7 mln złotych na rozbudowę i doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego. Aby zaplanowana inwestycja mogła być realizowana, zarządca szpitala wystąpił do władz powiatu o sprzedaż lecznicy. Po negatywnym stanowisku radnych i starostwa, spółka zaproponowała zakup części dzierżawionego obecnie gruntu. Na taki krok zgodziła się dziś Rada Powiatu.

Robert Frańczak, wiceprezes szpitala zapowiada, że w połowie roku powinna rozpocząć się budowa nowego bloku. Spółka przesłała już do ministerstwa wszystkie dokumenty potrzebne do podpisania umowy na dofinansowanie.

ArtMedik dzierżawi jędrzejowski szpital od 2008 roku. Umowa została zawarta na okres 40 lat. Od tego czasu, w lecznicę zainwestowano prawie 30 milionów złotych. Utworzone zostały: m.in. szpitalny oddział ratunkowy i blok operacyjny, dobudowano również pawilon, w którym mieszczą się oddziały: ortopedyczny, dziecięcy, noworodkowy, blok porodowy oraz hospicjum.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jędrzejów ArtMedik RK Jędrzejów