Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koncert ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kielecka delegatura Instytut Pamięci Narodowej, we współpracy ze Stowarzyszeniem PASSIONART organizuje koncert pt. „Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci”, który odbędzie się 28 lutego w Kieleckim Centrum Kultury. Jest on integralną częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Autor: Robert Szumielewicz

14.02.2017 17:48

image Kieleckie Centrum Kultury Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

- Wydarzenie ma przypominać o niezłomności i odwadze żołnierzy podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego, a jego ideą przewodnią jest budowanie świadomego i odpowiedzialnego patriotyzmu. Koncert jest jedną z jego form zaznacza Dorota Koczwańska – Kalita naczelnik kieleckiej delegatury IPN.

Podkreśla, że dla Polaków ważna jest pamięć, ale także i to, że jesteśmy w stanie upomnieć się o tych, którzy walczyli o niepodległość, a zgodnie z propagandą komunistyczną mieli być wymazani z pamięci na zawsze. – Jeszcze dziś kiedy chcemy nadawać imiona żołnierzy niepodległościowych budzą się demony. Wynikają one z propagandy, która przeżarła nasze umysły oraz z niewiedzy- dodaje Dorota Koczwańska – Kalita.

W koncercie wezmą udział finaliści I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rosiewicza „KIMA” z województwa świętokrzyskiego, orkiestra PASSIONART oraz chóry : Camerata Jagiellonica, Psalmodia i Dominata. O godzinie 11.00 wysłuchają go uczniowie świętokrzyskich szkół, a o godzinie 18.00 wszyscy zainteresowani. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w kasie Kieleckiego Centrum Kultury.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

koncert Żołnierze Wyklęci muzyka