Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Strażacy zorganizowali konkurs plastyczny

Kilkudziesięciu uczniów szkół z powiatu buskiego wzięło udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez miejscowych strażaków. Prace miały dotyczyć zagrożeń powodowanych przez czad i ogień.

Autor: Kamil Włosowicz

14.02.2017 17:23

image Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Mł. bryg. Artur Brachowicz, komendant buskiej straży wyjaśnia, że konkurs miał propagować wśród dzieci wiedzę na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwej eksploatacji instalacji i urządzeń grzewczych. – Dzieci bardzo chętnie biorą udział w tego typu akacjach, a dla nas jest to bardzo ważne, ponieważ przynosi to później efekt w postaci właściwej postawy najmłodszych w sytuacji zagrożenia – tłumaczy Artur Brachowicz.

Podobnego zdania jest st. bryg. Robert Sabat, zastępca komendanta świętokrzyskiej straży pożarnej. Jak podkreśla, wiedza dzieci na temat potencjalnych zagrożeń może zaskakiwać. – Bardzo często dzieci wiedzą więcej niż dorośli – uważa Robert Sabat. Jak dodaje, efektem działań edukacyjnych ma być poprawa statystyk dotyczących zatruć tlenkiem węgla.

O konieczności propagowania kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność” przekonywała wojewoda Agata Wojtyszek. – Dże podziękowanie dla strażaków z Buska za organizację tego konkursu i skierowanie kampanii do szkół oraz zaktywizowanie dzieci, które właśnie w tym okresie najbardziej chłoną wiedzę i uczą się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych – uważa wojewoda.

W buskiej Straży funkcjonuje również ścieżka edukacyjna „Bezpieczny dom”. Specjalnie zaaranżowane na ten cel poddasze buskiej jednostki przypomina prawdziwe mieszkanie, w którym młodzi mieszkańcy regionu w kaskach na głowach i strażackich mundurach uczą się jak radzić sobie z zagrożeniami, które mogą ich spotkać w domu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Straż Pożarna konkurs plastyczny RK Kazimierza Wielka