Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nauczyciele zagrają w teatrze

Kieleccy nauczyciele po raz kolejny wystawią sztukę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego. Będzie to komedia pod tytułem „Next-ex” napisana przez Juliusza Machulskiego.

Autor: Daniel Lenart

14.02.2017 15:47

image Teatr im. Stefana Żeromskiego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce
Komentarze

Teatr GROPE 423 tworzą nauczyciele z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy ulicy Radiowej. Doświadczenie sceniczne już mają. Jak mówi Jadwiga Kuchinka, polonistka oraz reżyser sztuki- do tej pory nauczyciele wystawili sztukę „Damy i Huzary ” oraz „Klub Kawalerów”. Teraz postanowili sprawdzić się w repertuarze bardziej współczesnym.

"Juliusz Machulski jest znakomitym reżyserem, twórcą znanych i lubianych przez Polaków filmów. Wybraliśmy tę sztukę, bo świetnie oddaje motyw miłości, rodziny, różnych komplikacji i postaw"   mówi Jadwiga Kuchinka.

Spektakl opowiada o perypetiach rodziców szukających idealnego męża dla swojej córki. Każdy kolejny kandydat nie odpowiada wyśrubowanym wymogom. Żeby w końcu wyjść za mąż za swojego ukochanego, dziewczyna musi uciec się do podstępu.

W rolę matki wcieliła się Bogusława Marczewska, nauczyciel geografii. Jak mówi przygotowanie przedstawienia wymaga wiele pracy, ale jest to też świetna zabawa.

Fajnie jest pokazać się czasem uczniom z innej strony.

Premiera sztuki „Next-ex” w czwartek 23 lutego w Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sztuka nauczyciele Teatr Żeromskiego Teatr