Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Umowa na nową siedzibę "Kubusia" podpisana

W kieleckim ratuszu podpisana została umowa na wykonanie dokumentacji budowlano - wykonawczej nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora "Kubuś:" Pracownia Architektoniczna Cezary Furmanek z Łodzi otrzymała 563 tysiące złotych na wykonanie projektów. Zakończenie prac planowane jest na koniec pierwszego półrocza 2018 roku.

Autor: Wiktor Dziarmaga

14.02.2017 13:30

image 28.08.2015. Teatr Lalki i Aktora Kubuś Fot. Kamil Król / Radio Kielce
Komentarze

Jak powiedział Bernard Oziębły, dyrektor Wydziału Inwestycji w ratuszu - architekci mają przygotować do oceny dwie koncepcje zagospodarowania istniejącego budynku przy ulicy Zamkowej. Jeśli żadna z nich po wniesieniu ewentualnych uwag nie zostanie zatwierdzona, pracownia otrzyma wytyczne do wykonania trzeciej.

Kolejnym etapem będzie projekt budowlano - wykonawczy. Po jego zatwierdzeniu wykonawca sporządzi jeszcze specyfikacje techniczne i kosztorysy. Dyrektor dodaje, że bryła budynku nie zmieni się, chociaż po wstępnych ustaleniach z wojewódzkim konserwatorem zabytków dopuszczono  możliwość nadbudowy.

Architekt Cezary Furmanek przyznaje, że wpisanie funkcji teatru w istniejącą budowlę będzie trudne, ponieważ kompleks powięzienny może okazać się zbyt mały. Niewykluczone, że magazyny zostaną przeniesione w inne miejsce. Jego zdaniem konieczne będzie także zorganizowanie lepszego dojazdu do budynku.

Zastępca prezydenta Kielc Tadeusz Sayor przyznaje, że przeniesienie "Kubusia" na Wzgórze Zamkowe będzie dopełnieniem koncepcji, aby miejsce to stało się miejskim centrum edukacyjno- kulturalnym.

Kielce otrzymają na budowę nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora Kubuś 13 mln złotych unijnej dotacji. Koszt całej inwestycji to około 20 mln złotych. Nowy budynek przy ulicy Zamkowej będzie wyposażony w dwie sceny. Projekt zakłada też powstanie przestronnego foyer i miejsca do edukacji. Inwestycja powinna zakończyć się w 2020 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” Teatr