Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pińczów w czarno-białej fotografii

Urokliwe zakątki Pińczowa z uliczkami, miejską architekturą, przyrodą i mieszkańcami miasta podziwiać można na wystawie „Pińczów w czarno-białej fotografii” w tamtejszym Centrum Kultury. Autorami zdjęć jest piątka pińczowskich pasjonatów fotografii.

Autor: Kamil Włosowicz

11.02.2017 12:06

image 11.02.2017 Pińczów w czarno-białej fotografii Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Iwona Senderowska, dyrektor pińczowskiego Centrum Kultury, podkreśla, że Pińczów to wyjątkowe miejsce z duszą, a fotografie prezentowane na wystawie mają być tego dowodem. Wystawa ta pozwoli nam poznać Pińczów z innej strony i odszukać na fotografiach ciekawe miejsca, obok których przechodzimy na co dzień obojętnie - tłumaczy dyrektor. Dodaje, że miasto ma bogatą historię i dużo ciekawych zabytków. Pińczów to miejsce z duszą. Myślę, że niektóre z tych fotografii tę prawdziwą duszę Pińczowa pokazują - uważa Iwona Senderowska.

Jednym z autorów, który zaprezentował swoje fotografie na wystawie, jest Piotr Kucybała. Jak mówi, głównym tematem jego prac jest codzienne życia miasta. Zdjęcia prezentują to samo miasto w bardzo różnych ujęciach, ponieważ każdy z autorów widzi w nim inny, ciekawy i oryginalny dla siebie szczegół. Mnie najbardziej interesuje codzienne życia miasta, które obserwuje na przykład na dwóch najstarszych osiedlach w Pińczowie i to, jak przyroda przeplata się z miejskimi blokowiskami - tłumaczy.

Wystawę będzie można podziwiać w Galerii „U Prażucha”, która mieści się w pińczowskim Centrum Kultury do połowy marca.

Galeria zdjęć Pińczów w czarno-białej fotografii (11.02.2017) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów RK Kazimierza Wielka