Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Propozycje przebudowy teatru do końca lutego

Do końca lutego, pracownie architektoniczne mogą zgłaszać się do konkursu na projekt przebudowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Organizatorzy przyznają, że zadanie jest trudne, ponieważ dotyczy zabytkowej kamienicy, przy której są liczne obostrzenia konserwatorskie.

Autor: Marlena Płaska

10.02.2017 16:26

image 12.10.2015 Kielce. Teatr Żeromskiego Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Budynek pochodzi z XIX wieku i od lat nie przechodził poważnego remontu, ze względu na nieuregulowane sprawy własnościowe. Na pewno nie zmieni się elewacja. Minimalne zmiany obejmą salę teatralną i zaplecze, gdzie obecnie znajdują się pomieszczenia techniczne – mówi Wojciech Gwizdak, prezes kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ma tam powstać mała scena i sala prób.

W głównej sali teatralnej, przy scenie mają zostać dobudowane kulisy i zapadnia. Te elementy dadzą większe możliwości w realizacji przedstawień i pozwolą zapraszać teatry ze spektaklami, których dotąd ze względów technicznych nie można było prezentować na kieleckiej scenie.

Organizatorzy mają nadzieję, że architekci wykażą się kreatywnością i opracują ciekawe rozwiązania.

Pracownie, które zgłoszą się do konkursu będą musiały przygotować koncepcje do 3 lipca. Komisja konkursowa oceni je i zbierze zwycięzcę do końca lipca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Konkurs Teatr Żeromskiego Teatr