Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Darmowe porady w NFZ

Dzień dla pacjenta organizuje świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Każdy, kto przyjdzie dziś do instytucji, będzie mógł m.in. uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, czyli portalu, dzięki któremu pacjent może poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ.

Autor: Iwona Murawska

10.02.2017 06:29

image 21.04.2016 Kielce. Siedziba NFZ przy ulicy Jana Pawła II. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponadto będzie można sprawdzić status swojego ubezpieczenia i otrzymać informację, kiedy się on zmienia, jak również, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków.

Będzie można również sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach, wyszukać placówki medyczne w całym kraju, łącznie z harmonogramem przyjęć i mapą dojazdu, które mają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Na pacjentów czekać też będą konsultanci funduszu do spraw leczenia za granicą, ubezpieczenia zdrowotnego i lecznictwa uzdrowiskowego.

Każdy chętny będzie mógł ponadto otrzymać „Kodeks walki z rakiem” oraz wydawnictwo „Mały pacjent poradnik dla rodziców i personelu” i ostatnie już egzemplarze informatora „Jak i gdzie leczyć się bezpłatnie”.

Akcja zorganizowana została z okazji przypadającego jutro Światowego Dnia Chorego, który ustanowił Jan Paweł II. Rozpocznie się o 8.00 i potrwa do 16.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Warto wiedzieć