Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wokaliści zmierzyli się w KCK

W Kieleckim Centrum Kultury odbył się finał konkursu „Pasje i talenty” organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. W tym roku w eliminacjach uczestniczyło prawie 400 osób. Przez trzy dni uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w pokazach wokalnych, tanecznych, instrumentalnych i plastycznych.

09.02.2017 17:58

image Kieleckie Centrum Kultury Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- W tym roku był bardzo wysoki poziom, szczególnie wśród wokalistów. Na scenie zaprezentowało się 110 osób w różnych grupach wiekowych. Mieliśmy problem z wyborem laureatów, dlatego też pojawiło się wiele wyróżnień - przyznała zasiadająca w jury Grażyna Budziasz.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również część plastyczna konkursu. Komisja oceniła 98 prac w trzech kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy wykonali obrazki takiej samej wielkości, każdy utrzymany w jednej tonacji kolorystycznej.

Jedną z laureatek była Urszula Korycińska. Jak przyznała - rysunek jest jej pasją, a w przyszłości chciałaby uczyć się w szkole plastycznej. Dodała, że w konkursie „Pasje i talenty” bierze udział po raz drugi i na pewno nie ostatni.

Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach zorganizował konkurs "Pasje i talenty" po raz osiemnasty. Co roku w trakcie ferii zimowych biorą w nim udział dzieci i młodzież z Kielc i okolic. Laureaci konkursu zaprezentują się również na organizowanym przez MDK koncercie w trakcie Święta Kielc.

 

Magdalena Nowak

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KCK MDK Pasje i talenty muzyka