Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zatańczą w Xinijang

Kielecki Teatr Tańca ponownie zaprezentuje się w Chinach. Na przełomie lipca i sierpnia artyści wezmą udział w międzynarodowym festiwalu tańca w mieście Xinijang.

Autor: Wiktor Dziarmaga

09.02.2017 10:58

image 12.12.2015 Kielce. Jubileusz Kieleckiego Teatru Tańca. Stymulacja ciała Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Tancerze zaprezentują trzy spektakle „Poza Horyzont”, „ŁK 10, 29 (Kto jest Moim Bliźnim)” oraz „Stymulację Ciała”.

Jak powiedziała Bożena Arabasz, kierownik impresariatu w KTT, te przedstawienia znacząco się od siebie różnią. Jednak najbardziej nietypowa jest  „Stymulacja Ciała” z choreografią w stylu tańca jazzowego. Spektakl składa się z dwóch części. Pierwsza, to ćwiczenia i kombinacje przy drążku, wykonywane przez tancerzy podczas rozgrzewki i codziennych prób. W drugiej  pojawia się kompozycja tańca scenicznego.

- Wszystko jest opracowane w sposób bardzo artystyczny i przyjemny dla oka widza. Świadczą o tym reakcje publiczności, która reaguje na to co się dzieje na scenie w sposób niezwykle entuzjastyczny - mówi Bożena Arabasz. - Do tej pory, KTT był bardzo dobrze przyjmowany w Chinach. Nasz repertuar jest inny niż pokazywany na tamtejszych scenach. Chętnie byliśmy i oglądani i fotografowani. Dla tamtejszej publiczności było to coś zupełnie innego - stwierdziła Bożena Arabasz.

Do udziału w festiwalu zgłoszony jest cały zespół KTT. Wyjazd do Chin będzie współfinansowany przez miasto. Teatr dostanie na ten cel 100 tys. złotych dotacji.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielecki Teatr Tańca Chiny Teatr