Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Muzeum zachęca do głosowania na "Przedwiośnie"

Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach zachęca do głosowania na "Przedwiośnie" w Narodowym Czytaniu. - Ta książka generuje spojrzenie na niepodległość, patriotyzm i rolę jednostki w zamieszaniu dziejowym - powiedział Andrzej Maćkowski członek Towarzystwa im. Stefana Żeromskiego. Podkreślił, że kielczanie ze względu na autora powieści powinni oddać swój głos na tę powieść.

08.02.2017 21:07

image Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

W tym roku już po raz szósty odbędzie się Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Internauci mają możliwość wyboru lektury z listy która została opublikowana przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Pozostałe lektury na które można głosować to: "Beniowski" Juliusza Słowackiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

Swoje głosy można przesyłać mailowo na adres narodoweczytanie@prezydent.pl w temacie wiadomości wpisując Przedwiośnie. Głosy przyjmowane są do 15 lutego. Zwycięska pozycja zostanie ogłoszona 21 lutego w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

Akcji patronuje para prezydencka, która podczas finału imprezy, organizowanej w jedną z wrześniowych sobót, uczestniczy w publicznym czytaniu wybranego dzieła. Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Czytano wówczas "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.


Magdalena Nowak

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Konkurs głosowanie Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego literatura