Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyższe standardy leczenia i niższa umieralność noworodków

Pacjentki Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego leczone są na najwyższym, europejskim poziomie - zapewnił na naszej antenie profesor Wojciech Rokita, kierownik placówki. Jak już informowaliśmy, Klinika otrzymała certyfikat akredytacyjny od Europejskiej Rady i Kolegium Położnictwa i Ginekologii. Przed Kielcami takim dokumentem wyróżniona została klinika w szpitalu w Berlinie, jedna z najlepszych w Europie.

Autor: Katarzyna Podraza

08.02.2017 10:06

image Wojciech Rokita, kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Uzyskanie certyfikatu nie byłoby możliwe bez współpracy z Wydziałem Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz oddziałem neonatologii ze szpitala wojewódzkiego. To także potwierdzenie bardzo dobrej współpracy Kliniki Położnictwa i Ginekologii z oddziałem neonatologicznym w szpitalu na Czarnowie, czego przykładem jest leczenie najtrudniejszych przypadków kobiet ciężarnych, których dzieci wymagają wysokospecjalistycznego wsparcia neonatologicznego- mówi gość Radia Kielce.

Gość Radia Kielce przypomniał, że przygotowania do otrzymania certyfikatu trwały w kieleckim ośrodku od 2012 roku, kiedy to dzięki finansowemu wsparciu samorządu województwa możliwe było stworzenie ośrodka na trzecim poziomie referencyjnym. Niskie wskaźniki umieralności płodów i noworodków, a także wprowadzenie nowoczesnych procedur leczniczych dały możliwość ubiegania się o to wyróżnienie. W województwie świętokrzyskim umiera teraz o 50 dzieci rocznie mniej w stosunku do 2012 roku - zaznaczył profesor Rokita.

Profesor Rokita dodał, że uzyskanie wyróżnienia oznacza także, że w klinice będzie możliwość odbywania staży specjalizacyjnych w dziedzinie ginekologii i położnictwa przez lekarzy z całej Unii Europejskiej. Dokument przyznawany jest na dwa lata.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony położnictwo Dziecko