Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital ostrowiecki poprawia standardy

Blisko 30 mln złotych otrzymał szpital ostrowiecki na leczenie pacjentów w pierwszym półroczu tego roku, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To o ponad milion złotych więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

07.02.2017 18:35

image Fot. Kalina Łabuz / Radio Kielce

Jak informuje Rafał Lipiec, dyrektor ostrowieckiej lecznicy, placówka uzyskała dodatkowo 900 tys. zł z niewykorzystanych środków w ramach umowy z NFZ. Ponadto, w drugiej połowie lutego mają być znane wyniki negocjacji z funduszem w  sprawie zapłaty za nadwykonania w 2016 roku, których kwota wynosi 5 mln 600 tys. zł.

Jak informuje Maria Adamczyk, pełniąca obowiązki dyrektora do spraw lecznictwa, szpital uruchomi nowe procedury zabiegowe, które wcześniej nie były dostępne w placówce. Mają one zapewnić mieszkańcom Ostrowca i powiatu możliwość pomocy na miejscu, a nie szukania jej w innych placówkach. Będzie to rozszerzenie procedur endoskopowych.

Podniesienia standardów lecznictwa wymagał także oddział laryngologii, który jest przygotowany do tego, aby świadczyć usługi w szerszym zakresie - mówi Maria Adamczyk.

Ponadto, jak podkreślił Eligiusz Mich, wicestarosta ostrowiecki, szpital inwestuje w kadrę lekarską, podnosząc kwalifikacje białego personelu. Zarówno zarząd powiatu jak i kierownictwo szpitala robi wszystko, żeby poprawić i utrzymać jakość leczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów. Ponadto wprowadzane się nowe rozwiązania i procedury zarówno pod względem jakości leczenia jak i uzbrojenia technicznego - mówi Eligiusz Mich. Wicestarosta ostrowiecki dodaje, że w planach jest również uruchomienie Poradni Wad Postawy, co będzie wyjściem naprzeciw ostrowieckiemu środowisku sportowemu.

Nowe procedury medyczne powinny być wprowadzone jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Kolejnym etapem modernizacji ostrowieckiego szpitala powiatowego jest budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, której rozpoczęcie jest przewidywane jeszcze w tym roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Szpital Powiatowy Ostrowiec RK Ostrowiec Św. Warto wiedzieć