Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Co się stanie z Pałacem Dobieckich w Łopusznie?

Po tym, jak Naczelny Sąd Administracyjny nakazał zwrot zajmowanego przez szkołę w Łopusznie Pałacu Dobieckich, władze Powiatu Kieleckiego muszą albo wykupić, albo wydzierżawić zabytkowy budynek. Wszystko zależy od ceny, którą zaproponują spadkobiercy obiektu - mówi Michał Godowski, starosta kielecki.

Autor: Ewa Okońska

07.02.2017 18:05

image 07.02.2017 Łopuszno. Pałac Dobieckich gdzie mieści się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zespół szkół Ponadgimnazjalnych w Łopusznie to liceum, technikum i szkoła zawodowa. Uczy się w nim około siedmiuset osób. Pałac, w którym zachowanych jest wiele oryginalnych pomieszczeń,  jest w dobrym stanie technicznym. To zasługa władz powiatu - podkreśla Irena Marcisz, była wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół, obecnie wójt gminy Łopuszno.

Stephane Chrzanowski, współwłaściciel Pałacu Dobieckich po spotkaniu ze starostą kieleckim zapowiedział, że cenę nieruchomości w ciągu miesiąca ma oszacować rzeczoznawca. Jeżeli władze powiatu zrezygnują z kupna bądź wydzierżawienia pałacu, to spadkobierca zapowiada sprzedaż budynku na inny cel, np. na hotel.

Galeria zdjęć Łopuszno. Pałac Dobieckich (07.02.2017) [Zdjęcia: 21]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Szkoła Łopuszno RK Kielce